Konsultacijos

 

Gyvenimas dažnai nebūna lengvas, tačiau yra būdų, kaip galime jame būti lengviau. Dažnai užsisukus savo minčių sraute arba kasdieniuose įpročiuose atrodo, kad pasirinkimo galimybės susiaurėja, o užplūdusios stiprios emocijos neleidžia atsitraukti ir pažiūrėti į savo gyvenimą iš šono. Būtent tokiais momentais tikiu, kad psichologas gali padėti žmogui. 

Individualioje psichologinėje konsultacijoje kalbamės apie tai, kas šiuo metu žmogui svarbiausia. Jei matau, kad labiausiai padės gilesnė psichoterapija,  kartu su klientu pereiname prie tikslingų psichoterapijos metodų, skirtų susitvarkyti su iškilusiais sunkumais.

Gerbiu individualius poreikius. Kartais labiau padeda saugi erdvė patyrinėti gyvenimo situacijas, kurios leis geriau suprasti problemas ir pasiruošti pokyčiams, o  kartais palengvėja suvokus situaciją per naujas žinias ir įgūdžius. Tikiu, kad būtent stiprus tarpasmeninis ryšys bei mokslu ir praktika pagrįsti psichoterapijos metodai yra geriausias derinys, siekiant padėti žmogui sustiprėti ir geriau pažinti save.

Savo darbe remiuosi lygiaverčiu santykiu, atjauta ir tikėjimu žmogaus stiprybėmis. Taip pat tikiu asmens galimybe pasirinkti, ypač rinktis požiūrį į gyvenimą bei savo elgesį kiekvienoje situacijoje.

Kognityvinė elgesio terapija. Šią psichoterapiją taikau esant nerimo problemoms, baimėms, užsitęsusiai liūdnai nuotaikai, miego problemoms, panikos priepuoliams, socialiniam nerimui, valgymo problemoms, santykių sunkumams, o taip pat siekiant gerinti darbingumą, geriau pažinti save, ugdyti savo stiprybes bei mokytis tvarkytis su kasdieniais iššūkiais.

Kognityvinė elgesio terapija yra trumpalaikis, apibrėžtas laike, į tikslą ir problemą orientuotas psichoterapinis gydymas. Jo metu siekiama atpažinti žmogaus mąstymo ir elgesio būdus, kurie lemia jo problemas ir blogą savijautą ir per tikslingus metodus ieškoti naujų požiūrių taškų, minčių ir elgesio būdų tam, kad būtų galima geriau susitvarkyti su iškilusiais iššūkiais ir prasta savijauta.  

Kognityvinė elgesio terapija nėra vien kalbėjimas, bet ir darymas: sesijos metu planuojami elgesio eksperimentai, atliekami vaidmenų žaidimai ir kiti panašūs metodai, siekiant gauti naują patirtį, pamatyti save arba situaciją naujai ir taip nutraukti užburtą problemos ratą. Svarbu, kad terapija truktų ne tik kartą per savaitę, o kas dieną. Todėl, abiejų sutarimu, kviečiu atlikti namų terapijos užduotis pagal savo galimybių ribas.

Jei kognityvinė elgesio terapija padeda keisti tai, ką galime pakeisti, Dėmesingumo (Mindfulness) terapija padeda įsisąmoninti, priimti ir palengvinti santykį su sunkumais, kuriuos ne taip lengva, o gal net neįmanoma išspręsti. Tad sesijų metu neretai pakviečiu ir į trumpas ir ilgesnes dėmesingumo ar vaizduotės praktikas.

Schemų terapija. [medžiaga ruošiama]

Konsultacijos trukmė: 45-50 min.

Vieta: S. Daukanto g. 33, Palanga

(yra galimybė konsultuotis nuotoliniu būdu per Zoom/Skype programą)

Konsultuoju suaugusius lietuvių ir anglų kalbomis. 

Su vaikais, paaugliais ir poromis šiuo metu nedirbu.

Konsultacijų kaina: 40 - 45 eur.

 Psichologė-psichoterapeutė Julija Gečaitė

www.gecaite.com

 

 +37069991667 | gecaite.julija@gmail.com |  S. Daukanto g. 33, Palanga