March 10, 2018

Dažnas žmogus pasakys, kad beveik kasdien patiria stresą. Vaikui – tai neigiamos emocijos mokykloje, jaunai mamai – įtampa ir nemigos naktys, kolegai – pokalbis su viršininku, draugams – galbūt santykių krizė. Išgyvendami stresą jaučiamės nemaloniai, tačiau klaidinga manyti, kad įtampai atslūgus ši patirtis nepalieka jokių pėdsakų. Stresuodami patiriame ne tik stiprias neigiamas emocijas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto psichologė Julija Gečaitė, atliekanti mokslinius tyrimus streso srityje, įsitikinusi, kad ilgainiui stresas gali sutrikdyti sveikatą. Specialistė atvėrė šios būsenos žalą organizmui bei pasidalijo įžvalgomis, kaip pastebėti šią būseną bei priimti emocijas.

Svarbiausia – priimti realybę

– Skubančiame šiandien...

March 3, 2018

Diskomfortas – neišvengiama kasdienybės dalis. Daugelis patiriame jį rytais, kai mėginame grumtis su savimi – atsikelti anksčiau ir galbūt įvykdyti dar iš vakaro sau duotą pažadą pasimankštinti arba ramiai išgerti puodelį kavos. Tačiau rytinis žvilgsnis nukrypsta į „snausti“ mygtuką telefono ekrane, o mes maloniai panyrame į penkių minučių malonumą...

Banali tiesa: visi norime būti laimingi. Kadangi laimę dažnai suprantame kaip „jautimąsi gerai“, viskas lyg ir paprasta: nori būti laimingas – stenkis patirti kuo daugiau malonių pojūčių, venk skausmingų ir nemalonių emocijų bei diskomforto. Puikus receptas, bet viena bėda – jis duoda tik trumpalaikį pasitenkinimą. Tiesa ta, kad nuolatinis diskomforto vengimas sukelia...

December 15, 2017

Tamsu, nėra nuotaikos? Ar keičiasi žmonių nuotaikos, elgsena, prasidėjus rudeniui ir vis trumpėjant dienoms? Kaip pakelti sau ūpą? Į tokius ir panašius klausimus atsakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto psichologė-psichoterapeutė Julija Gečaitė. Svarbiausia, anot pašnekovės, savęs iš anksto nenuteikti slogiai nuotaikai, tuomet ir spalvų gyvenime atsiras kur kas daugiau net ir niūriausiomis dienomis.

Pasikeičia gyvenimo būdas

Psichologė Julija pastebėjo, jog nors nuotaikų kaita rudenį labiausiai priklauso nuo žmonių asmenybės, biologinių procesų, gyvenimo konteksto, tačiau tai, kad mes tampame mažiau atsparūs niūrioms nuotaikoms, neabejotina.

„Dar kai savanoriavau „Jaunimo linijoje“ prie ragelio, pri...

Please reload

 Psichologė-psichoterapeutė Julija Gečaitė

www.gecaite.com

 

 +37069991667 | gecaite.julija@gmail.com |  Bružės g. 2, Klaipėda